Basketbols aicina Krāslavā

Basketbola kaus...
Image Detail

Aicinām pieteikties uz basketbola treniņiem

 

 2014.gada 5.augustā ir dibinājusies jauna biedrība "Basketbola klubs Krāslava". Viens no mērķiem ir basketbola attīstības veicināšana Krāslavā, Krāslavas novadā, Latgalē un Latvijā kopumā.  

 Latvijas basketbolam ir milzīgas tradīcijas. Pirmo reizi basketbolu Latvijā esot spēlējuši amerikāņu kareivji Rēzeknē. Tad tas straujiem soļiem sāka attīstīties  visā Latvijā. Galu galā Latvijas vīriešu izlase kā pirmā 1935.gadā kļuva par Eiropas čempioniem. Ir Latvijas izlases kontā arī trešā vieta šāda mēroga sacensībās. Arī pēdējos gados Latvijas visa vecuma izlases uzrāda labus panākumus Eiropas un pat Pasaules līmenī. 2017.gadā Latvijas vīriešu izlase ierindojās 5.vietā Eiropā.

  Nevar apgalvot, ka citi sporta veidi ir mazāk interesanti, taču, ieskatoties vēsturē un arī pašreizējās tendencēs, redzams, ka basketbols Latvijā ir  viens no vadošajiem komandu sporta veidiem. To pierāda aktīvo līdzjutēju skaits tribīnēs, audzēkņu skaits sporta skolās un panākumi starptautiskajā arēnā.

    Protams, ļoti tiek gaidīti to vecāku bērni, kuri var lepoties ar slaidu augumu un kuru bērni savā vecumā ir augumā garāki par vienaudžiem, taču basketbolā sevi nereti atrod arī neliela auguma sportisti, kuri ir apveltīti ar ātrumu, veiklību un citām fiziskajām īpašībām, kuras kompensē iztrūkstošos auguma centimetrus.

  Jāsaka, ka par augstas klases sportistiem kļūst retais, taču sākuma pozīcijas visiem ir vienādas. Nepieciešams ir ticēt tam, ko dari un tiekties uz mērķi. Kāpēc basketbols noder visiem, arī tiem, kam varbūt neinteresē sportista karjera? Basketbols, kā neviens sporta veids, attīsta pilnīgi visas fiziskās īpašības, kā arī palīdz attīstīt komunikācijas spējas, ātru domāšanu, palīdz mācīties dzīvot kolektīvā. Tas ir sporta veids, ar kuru var nodarboties dažādos līmeņos arī pēc sporta skolas beigšanas, jo Latvijā un Pasaulē ir ļoti daudz dažāda līmeņa līgu un sacensību vai, vienkārši, treniņu vai brīvā laika pavadīšanas grupu.

   Krāslavas Sporta skolas basketbola nodaļa turpina uzņemt audzēkņus visās vecuma grupās. Tātad, no 1.klases līdz 12.klases audzēkņiem. Nodarbības no septembra līdz maijam notiek Krāslavas Varavīksnes vidusskolas sporta zālē, Krāslavas Sporta skolas zālē un Daugavpils 12.vidusskolas sporta zālē (2005.-2002.gadā dzimušajiem). Vasarās basketbolisti piedalās strītbola čempionātos (Ghetto Games). Aicinām pieteikties uz treniņiem arī Krāslavas novada pagastos dzīvojošos skolniekus, kuriem interesē šis sporta veids. Jautājums par nokļūšanu uz treniņiem un atpakaļ - mājās, noteikti tiks atrisināts. Par to parūpēsies Basketbola klubs Krāslava. Tāpat aicināti tiek arī citu apkārtējo novadu skolēni. Uz šo brīdi treniņus Krāslavā apmeklē arī audzēkņi no Daugavpils un Aglonas.

 

 

Treniņus vada Raitis Timma (tālrunis: 26134166, e-pasts: raitis.timma@gmail.com), Edgars Gribs, Raivis Kokins.

 

Basketbols ir foršs :)

   

  

 

Powered by Bullraider.com

mājaslapas sākotnējā versija